Běžkařské trasy: Železnorudsko

Poslední příspěvky běžkařů

Špičák Železná Ruda

Admin před 2 roky

Dostatečné množství sněhu nám umožnilo najet téměř 8 km stop na klasiku i skating přímo z areálu.

Typ sněhuVýška sněhuÚprava trasyHodnocení
prašan 40 cm upravená
zobrazit více

Šumavská běžkařská jistota

Petr před 3 roky

Německý běžkařský ráj v podobě denně rolbou upravovaných stop vás čeká v sedle Bretterschachten cca 10 km od Železné Rudy. Ve výšce cca 1200 m n.m. najdete cca 8 okruhů 4 - 18 km a hlavně jistotu sněhu i když je na Špičáku +8 stupňů C.

Typ sněhuVýška sněhuÚprava trasyHodnocení
40 cm upravená
zobrazit více

Stav stop - Čerchovský okruh

před 8 roky

Upravená běžecká stopa Signálka. Čerchovský okruh je částečně upraven.

Typ sněhuVýška sněhuÚprava trasyHodnocení
částečně upravená
zobrazit více

Aktuální stav stop Železnorudsko

před 8 roky

Debrník - Ferdinadovo údolí Samoty - tzv. Dálnice - Gerlova Huť Debrník - Polom - Rudská křižovatka Nová Hůrka - Ascherlák - Gerlova Huť Ascherlák - Rudská křižovatka - býv.Hůrka Gerlova Huť - Na pošťáku - Grádl Grádl -Dálnice, Na pošťáku - Dálnice Gerlova Huť - N.Brunst - Hofmanky - Pancíř - Můstek Nová Hůrka, pomník - býv. Hůrka Můstek - Prenet: není strojově upravena stopa Hofmanky - Belveder: strojově upraveno Hojsova Stráž - Špičácké sedlo

Typ sněhuVýška sněhuÚprava trasyHodnocení
zmrzlý 15 cm upravená
zobrazit více

Oblasti Šumava

Na jihovýchodě České republiky v pohoří Šumava se nachází obec a oblíbený skiareál Železná Ruda. Název je odvozen od nalezišť železa poblíž horského sedla pod Špičákem. Nejvyšším vrcholem okolí je Velký Javor, k dalším významným vrcholům patří Špičák nebo Železná Ruda. Z přírodních zajímavostí stojí za návštěvu vodopády Bílá strž, Černé a Čertovo jezero nebo NP Šumava. Železnorudsko je rájem sportovců. Na téměř každém vrcholu najdeme moderní sjezdovky, napříč územím vedou oblíbené cyklistické, turistické a běžkařské tratě.