Běžkařské trasy: Modravsko a Srní

Poslední příspěvky běžkařů

Kvilda - Březník - Modrava - Kvilda

Zbyněk před 5 roky

K pramenům stopa od rolby, přes Černou horu neupravené, ale sjízdné, jen v nejvyšších partiích lezou na krátkém úseku kameny. Od Ptačí nádrže slušná stopa od skútru, to samé Modrava - Březník (jen kilometr nad Modravou stopa rozmydlená). Stopy jsou vymrzlé, ale ne ledovaté, sjezdy bezpečné. Z Modravy na Filipovu Huť taky OK (nasadit se dá kousek nad Kostermannovou chatou) až na jedno místo v lese - kameny. Dál přes Březovou horu jen pro lyžaře, kterým nevadí nějaký ten škrábanec - málo sněhu, lezou kameny a hlína, pukliny přes cestu... nicméně i tenhle úsek jde přejet. Do Kvildy jsme pak sjeli po sjezdovce. Celý den lehce pod nulou. Celkově pěkné svezení a úsek Kvilda - Filipova Huť klidně i na lepší lyže.

Typ sněhuVýška sněhuÚprava trasyHodnocení
prašan 1 cm částečně upravená
zobrazit více

Běžecké tratě Kubova Huť

Admin před 5 roky

V okolí Kubovy Hutě upraveny běžecké tratě.

Typ sněhuVýška sněhuÚprava trasyHodnocení
prašan 15 cm upravená
zobrazit více

Upravená trasa Modrava - Březník.

před 8 roky

Dnes dopoledne byla rolbou upravena trasa Modrava-Březník. K zemi se snáší sníh :).

Typ sněhuVýška sněhuÚprava trasyHodnocení
zmrzlý 20 cm upravená
zobrazit více

Aktuální stav stop Modrava

před 8 roky

Trasa Modrava - Březník - Černohorská nádrž - Modravský most - Modrava upravena skútrem. Dnes byl též skútrem upraven úsek Modrava - Rybárna - Tříjezerní slať - Javoří pila - Modrava.

Typ sněhuVýška sněhuÚprava trasyHodnocení
zmrzlý 20 cm upravená
zobrazit více

Oblasti Šumava

V centrální části Šumavy v části Kvildských plání se nachází Modrava. Jde o náhorní plošinu s výškou 1000 – 1200 m n. m. Soutokem dvou horských potoků bystřin na Modravě horská říčka Vydra. Tato oblast navazuje na pohraniční šumavskou oblast Železnorudsko. Nachází se zde obec Srní, která leží na oblíbeném lyžařském okruhu po horských hřbetech. Na běžkách se dá vyrazit směrem na západ na Javoří Pilu, na jih podél Modravského potoka, nebo na východ do Centrální Šumavy.